*www.age4greeks.gr

Adware στο gamespy arcade

Γενικά για το Age of Empires 2 - The Conquerors

Συντονιστές: driver, Mangas

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Σεβαστείτε την προσωπικότητα του συνομιλητή σας, σκεφτείτε πριν προχωρήσετε σε χαρακτηρισμούς, μην ξεφεύγετε από το θέμα. Να θυμάστε πως ότι γράφεται μένει.
Κάθε υβριστικό/ρατσιστικό μήνυμα θα διαγράφεται, κάθε άσχετο με την ενότητα μήνυμα θα μεταφέρεται στη σωστή ενότητα

Adware στο gamespy arcade

Δημοσίευσηαπό ridergr » Τρί 20 Ιουν, 2006 8:43 pm

Πηγα να κατεβασω το gamespy arcade που προτεινει η micro$oft σαν συνεχιστη του zone και το antivirus μου, avast!, μου λεει οτι περιεχει adware (adan-055). Kαι η ερωτηση ειναι, τωρα τι κανουμε;;;;;
Εχω κανει ηδη registration στο vetev αλλα εκει παιζουν με την 1.0e... αλλο κολλημα αυτο...
Περιμενω το EmpiresLegacy να δω εκει τι θα παιχτει...
Υπαρχει παντα και το all seeing eye...
Ελπιζω να εχω γρηγορα καλα νεα απο αθηνα για να σας τα ανακοινωσω, μηπως τελικα βρουμε μονοι μας τη λυση... :wink:
Παντως εαν υπαρχει καποιο μελος που να ασχολειται με προγραμματισμο και μπορει να βοηθησει στη δημιουργια προγραμματος server-client θα βοηθουσε ιδιαιτερα........
Άβαταρ μέλους
ridergr
Site Admin
Site Admin

A4G Zone:: ridergr
AoE Online :: ridergr
Voobly Name:: ridergr
Steam name:: ridergr

Δημοσίευσηαπό e_akis » Τρί 20 Ιουν, 2006 9:15 pm

Νομιζω οτι ηταν παλιο το προβλημα του gamespy....και μαλιστα γενικοτερα το gamespy δεν ειναι και οτι ασφαλεστερο υπαρχει.... :roll: :roll: :roll:
Ασε που εμενα τουλ. μου κολλαει.....
Το X-fire το ξερετε? δε ξερω αν θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει αυτο!
Πιστευω οτι αν το site μαθευτει και σε ξενους νομιζω οτι θα το προτιμησουν απο ολα τα αλλα...ΑΠΛΟ+ΑΣΦΑΛΕΣ!
Εγω σου χω ξαναπει οτι μπορω να βοηθησω σε hardware.....
Στις τελευταιες φουρνιες του ανθρωπινου γενους
εχω αφησει δυο σπορους καλα ποτισμενους
κι αν συνεχισει ο κοσμος στων Μετριων τη ροτα
ας ειναι τα παιδια μας που θα του κλεισουν την πορτα,
με μιαν επανασταση που δεν θα την δεις στις ειδησεις.
Άβαταρ μέλους
e_akis
Mega Ager
Mega Ager

Δημοσίευσηαπό James Bond » Σάβ 08 Ιούλ, 2006 11:21 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΖΟΝΕ ΤΟ GAMESPY ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΖΟΝΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ :D :D :D , ADWARE ΛΕΝΕ ΤΑ ANTIVIRUS ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΟΝΕ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΥΤΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ :D :D :D
ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΕΚΕΙ 2 ΧΡΟΝΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΟ VETEV ΣΕ ΠΕΤΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ ΕΞΩ :evil: ΩΣ SPAMMER ΚΛΠ.
Εικόνα
James Bond
Crazy Ager
Crazy Ager

Re: Adware στο gamespy arcade

Δημοσίευσηαπό VEN_REN » Κυρ 09 Ιούλ, 2006 1:10 am

ridergr έγραψε:Πηγα να κατεβασω το gamespy arcade που προτεινει η micro$oft σαν συνεχιστη του zone και το antivirus μου, avast!, μου λεει οτι περιεχει adware (adan-055). Kαι η ερωτηση ειναι, τωρα τι κανουμε;;;;;
Εχω κανει ηδη registration στο vetev αλλα εκει παιζουν με την 1.0e... αλλο κολλημα αυτο...
Περιμενω το EmpiresLegacy να δω εκει τι θα παιχτει...
Υπαρχει παντα και το all seeing eye...
Ελπιζω να εχω γρηγορα καλα νεα απο αθηνα για να σας τα ανακοινωσω, μηπως τελικα βρουμε μονοι μας τη λυση... :wink:
Παντως εαν υπαρχει καποιο μελος που να ασχολειται με προγραμματισμο και μπορει να βοηθησει στη δημιουργια προγραμματος server-client θα βοηθουσε ιδιαιτερα........

To oti to vetev xrhsimopoiei to 1.0e einai kalo kai oxi kako. Kata th gnwmh mou to 1.0c 8a eprepe na katargh8ei me thn eisodo tou 1.0e.

Oso gia to pio einai kalutero, proswpika 8ewrw kalutera sto vetev. Mporei na mhn exei thn poiothta tou gamespy, kai den thn exei, alla oi AOCers pou mazeutontai sto vetev einai polu kaluterou epipedou apo autous tou gamespy. Epishs exei to diplasio kosmo kai oi tupoi paixnidiwn einai perissotero tou stul mou px. gamespy vlepw polu scenario games, enw vetev exei arketa arabia/rlm/fr. Teleutaia to gamepark ths vetev einai se emvruako stadio akoma. Prosfata evgale rated system, kai argotera 8a koumpwsoun epanw sto client polla alla xarakthristika opws kai zonefriends.

Allo client einai to Chinese zone beta, an kai de nomizw na endiafereste, alla einai lene arketa kalo, me dunato antagwnismo sta games.

Oloi pantws oi AOCERS ontws perimenoun to Empires Legacy, alla einai agnwsth h hmeromhnia ekdoshs, mporei se 1 vdomada, mporei se ena mhna, mporei kai parapanw. Tha doume
Άβαταρ μέλους
VEN_REN
Teamizer Staff
Teamizer Staff

Δημοσίευσηαπό James Bond » Κυρ 09 Ιούλ, 2006 1:32 am

EGO LEO NA PAME OLOI STO GAMESPY :) OI PAIXTES EINAI POLLOI KALOI. MERIKOI DEN PIANONTAI EINAI PANTODYNAMOI KAI MPOROYN NA SE SYNTRIPSOYN SE LIGA LEPTA :cry:
DEN ISTEROUN SE TIPOTA ENANTI TON PAIXTON THS VETEV :D :D :D
Εικόνα
James Bond
Crazy Ager
Crazy Ager

Δημοσίευσηαπό James Bond » Κυρ 09 Ιούλ, 2006 1:34 am

AKOMA TO 1.0E DEN EINAI OFFICIAL :twisted: :twisted: . OPOTE THE MPOREI KANENAS NA MILAEI GIA EKSAFANISI TOU 1.0C. 8)
Εικόνα
James Bond
Crazy Ager
Crazy Ager

Δημοσίευσηαπό koutourou » Σάβ 22 Ιούλ, 2006 11:08 pm

ναι αλλά με το 1.0e patch μπορείς να αλλάζεις πατώντας ένα κουμπί πολύ εύκολα απο 1.0c σε 1.0e και τούμπαλιν, σωστά;
Άβαταρ μέλους
koutourou
rookie
rookie

Δημοσίευσηαπό koutourou » Σάβ 22 Ιούλ, 2006 11:17 pm

κάτι άλλο:
χρειάζεται συνδρομή το gamespy, ή κάτι δεν κατάλαβα καλά;
Άβαταρ μέλους
koutourou
rookie
rookie

Δημοσίευσηαπό ridergr » Κυρ 23 Ιούλ, 2006 1:39 pm

Πραγματικα το 1,0e αλλαζει με ενα πληκτρο την εκδοση. Σιγουρα δεν ειναι επισημο Patch και εγω ακομα "παιζω" με το 1,0c αλλα ολο και πιο πολλοι παικτες εχουν το 1,0e.
Απ'οτι ξερω το gamespy εχει 2 εκδοσεις αυτην που περιλεμβανει διαφημισεις και ειναι δωρεαν και την premium ή καπως ετσι , που εχει και αλλες δυνατοτητες (voice etc). Παντως οπου και αν παιζετε αν θελετε νε μιλατε με τους συμπαικτες σας χρησιμοποιήστε τον teamspek sever του age4greeks απο εδώ Απλα δωστε nickname στο box και πατηστε στο enter teamspeak. Φυσικα πρεπει να εχετε εγκατεστημενο το προγραμμα το οποιο μπορειτε να κατεβασετε απο τη σελιδα μας. Ειναι ακριβως κατω απο το login box τοy teamspeak.
Y.Γ. koutourou καιρο ειχα νε σε δω! wecome back!!! ;)
Άβαταρ μέλους
ridergr
Site Admin
Site Admin

A4G Zone:: ridergr
AoE Online :: ridergr
Voobly Name:: ridergr
Steam name:: ridergr

Δημοσίευσηαπό James Bond » Κυρ 23 Ιούλ, 2006 3:38 pm

koutourou to GameSpy einai kurios free . An to xrisimopoieis free tha exeis kapoies diafimiseis pou kai pou kai auto einai olo. Den einai omos enoxlitiko. Ego to protimo se sxesi me tin vetev. An thes mporeis na gineis Subscribe melos opote glitoneis apo oles tis diafimiseis kai pairneis ta update ton paixnidion sou automata meso tou eidikou sistimatos pou mono to GameSpy Arcade diathetei.
Εικόνα
James Bond
Crazy Ager
Crazy Ager

Δημοσίευσηαπό James Bond » Κυρ 23 Ιούλ, 2006 3:49 pm

PS. ridergr voice chat mporoun na balloun kai ta no premium members sto GameSpy
James Bond
Crazy Ager
Crazy Ager

Επιστροφή στο Γενικά για το Age of Empires 2 - The Conquerors